f546519a9f72618bb5b13e65a09ad44a

Inwestycje giełdowe: Silna zwyżka na Wall Street

czwartek, 8 lipca 2010

Silna zwyżka na Wall Street

Silna zwyżka na Wall Street zostala, w przeciwienstwie do wtorku, utrzymana do konca sesji gieldowej. W rezultacie podjeta zostala proba powrotu do zlamanych na przelomie tygodnia wsparc. Dzieje sie tak, pomimo nadal kiepskich danych makro zza oceanu. Tym razem impulsy dla rynkow plyna glownie z Europy, choc oczywiscie musza byc wspomagane zachowaniem inwestorow w USA. Glownych impulsem, sa jak dla mnie wypowiedzi, iz strefa euro jest w lepszej sytuacji finansowej, niz sie dotychczas wydawalo. Odczyt PKB w z Eurolandu takze nie sprawil przykrej niespodzianki in minus, w przecieiwenstwie do odczytow z USA. Dlatego tez, nadal, pozytywnie zachowuje sie euro. Kurs eurodolara dotarl juz do przedzialu 1.26-1.27.
W USA, dobrze sprawil sie State Street, ktory przedstawil dobre wyniki i szarpnal sektorem finansowym w gore. Podczas srodowej sesji indeksy w USA zyskaly srednio az po 3 procent. Dow Jones Industrial zyskal 2,81 proc., SP 500 podniosl sie o 3.13 proc., a Nasdaq - 3.13 procent. Bardzo wyraznie, bo po wiecej niz 2 procent zyskaly - cena miedzi i ropy. Zloto, z kolei ma coraz wieksze problemy z utrzymaniem poziomu 1200 dolarow za uncje. Umocnil sie rowniez nasz zloty, co ewidentnie sprzyjalo polskiemu rynkowi akcji. Jak na razie, wszystkie te ruchy mozna traktowac jako probe powrotu do wsparc, a nie powstanie nowej fali wzrostowej, bo to bedzie wymagac potwierdzenia lepszego niz silny, ale na razie jednosesyjny, wyskok cen na Wall Street.

W Europie, czwartek powinien rozpoczac sie pozytywnie. W slad za Wall Street, w koncu mamy wzrost w Japonii. Nikkei zyskal dzis rano 2.5 procent. Odwrotnie do innych, znow zachowuja sie indeksy chinskie, gdyz w Hong Kongu mamy 1.5 procentwe wzrosty, ale w Szanghaju dominuja dzis rano niewielkie spadki. Po oczekiwanym, wyzszym otwarciu rynkow w Europie, przyjdzie kolej na dane makro. Dzis mamy w kalendarzu - z Niemiec - bilans handlu zagranicznego oraz dynamike produkcji przemyslowej w maju, a z USA - tygodniowa liczbe podan o zasilek dla bezrobotnych. Banki centralne - Bank Anglii i ECB, decydowac beda o poziomie stop procentowych (nie sa oczekiwane zadne zmiany). Poznym popoludniem pojawi sie tez (juz po zamknieciu GPW), informacja o zmianach zapasow ropy w USA.

0 komentarze:

Prześlij komentarz

 
Inwestycje giełdowe Copyright © 2009